11. 2. – 13. 2. 2020

2. autobusový veľtrh na Slovensku

VEĽTRH ZAČNE ZA:

BUS SHOW Nitra 2019

Program 2. veletrhu BUS SHOW 2019 intenzivně připravujeme. Veletrh se uskuteční od 19.2. až 21.2. 2019 na výstavišti Agrokomplex v propojených halách M1, M2, M3 na ploše necelých 10 000m2. Termín veletrhu je mimo hlavní autobusovou sezónu společností provozující nepravidelnou turistickou dopravu.

BUS SHOW Nitra 2018

Prvý autobusový veľtrh autobusov a autobusovej dopravy na Slovensku BUS SHOW 2018 s podtitulom „ZDRAVÁ DOPRAVA“ sa uskutoční v Nitre v dňoch 5. 6. až 7.6 2018.

 

Predstavujeme úplne novú formu nízkorozpočtového, efektívneho odborného veľtrhu s tematickým zameraním na mestskú, linkovú i diaľkovú a zájazdovú dopravu. Súčasťou veľtrhu BUS SHOW 2018 je celodenná odborná konferencia „ELEKTRICKÉ AUTOBUSY PRE MESTO“  v kontexte Smart Cities.

Cieľ veľtrhu je jasný, ukázať v praxi na možnosti čistej, ekologickej, bezpečnej a vysokokomfortnej dopravy v meste. Nitra je pre nás presne tým miestom, ktorého potreby v oblasti verejnej dopravy by mohol podobný veľtrh osloviť a možno i naplniť. Ide o moderné, rýchlo sa rozvíjajúce mesto strednej veľkosti a je určite pre taký projekt zaujímavá i svojou štruktúrou. Nachádza sa tu historické centrum, ale i rozvíjajúca sa priemyselná zóna, má tiež veľkú spádovú oblasť, množstvo základných a stredných škôl vrátane univerzity, čo v praxi znamená rozsiahlu a pomerne komplikovanú verejnú dopravu.

Pre také mestá je určite dôležité hľadať ďalšie nové možnosti vo verejnej doprave a ukázať na možnosti integrácie dopravy v rámci komplexných programov SMART CITY. Verejná doprava v meste je jedným z hlavných kameňov mozaiky projektov SMART CITY, nie vždy je však jednoduché nájsť to najoptimálnejšie riešenie pre každodennú rôznorodú migráciu.

Veľtrh BUS SHOW dáva veľký priestor pre predstavenie všetkých dostupných dopravných prostriedkov, ktoré neobťažujú ani hlukom, ani znečisťujúcimi emisiami. Ide o vozidlá s elektrickým pohonom, hybridné, ale i na stlačený zemný plyn s najmodernejšími dieselovými agregátmi s ekologickou normou Euro 6.

Veľtrh do mesta priláka popredné firmy zaoberajúce sa vývojom a výrobou moderných dopravných prostriedkov verejnej dopravy a ostatného sortimentu s verejnou dopravou priamo súvisiaceho. BUS SHOW je nekonvenčný veľtrh s dôrazom na funkčnosť exponátov. Preto sa koná mimo pevnej haly i klasické výstavisko. Tak ako vnímame nadčasovosť projektov SMART CITY, tak aj prispôsobujeme celú kompozíciu veľtrhu novým typom dopravy so začlenením do modernej infraštruktúry.

Veľtrh BUS SHOW sme zasadili do prostredia najmodernejšieho, architektonicky unikátneho slovenského servisného centra pre autobusy TURANCAR na Bratislavskej triede.

Pripojte sa k nám a pomôžte nám šíriť myšlienku o zdravej doprave v inteligentných mestách!

 

Organizátor veľtrhu

  • Green Pear Tip s.r.o. 
  • Primátorská 296/38
  • 180 00 Praha 8 – Libeň

 

 

Newsletter:

BUS SHOW 2018 newsletter 001_SK press

BUS SHOW 2018 newsletter 002_SK press