BUS SHOW 2018: 3 typy malých autobusov Mercedes-Benz Sprinter z KHMC

V KHMC v Opave sa teraz stopercentne zameriava iba na stavbu malých autobusov z komponentov Mercedes-Benz Sprinter. Prakticky ide o tri základné typy: turistické, medzimestské a mestské, tie sa vo svojej podstate vzájomne líšia stupňom výbavy a čiastkovými konštrukčnými úpravami.

V prípade mestských autobusov dochádza k znižovaniu podlahy buď v prednej, alebo zadnej časti a k zabudovaniu širokých dverí. Niektoré typy sa predlžujú, a to buď zváraním, kde sa do karosérie vloží medzikus a privarí sa, alebo sa zadná časť predĺži špeciálnym plastovým dielom. Za výrobne najjednoduchšie je možné považovať tzv. školské autobusy, ktoré sú obvykle bez mimoriadneho vybavenia a väčších zásahov do pôvodnej karosérie. Treba zdôrazniť, že celá technológia stavby autobusov a jednotlivé procesy sú výsledkom dlhoročnej konštrukčnej práce v KHMC a vlastného know-how.

.

.

Variabilita možností u jednotlivých modelov je až neuveriteľne široká a hoci sa vždy vychádza z identickej karosérie Sprinter, vznikajú stovky vzájomne sa odlišujúcich typov. To je kúzlo zákazkovej výroby, kde je KHMC ako „ryba vo vode“ toto skrátka v KHMC bravúrne ovládajú. Mantinely vo výrobe a pri najrôznejších úpravách sú však vymedzené celkovou prípustnou hmotnosťou, povolenými rozmermi a homologizáciami.

 

Osobitý dizajn a nezameniteľný rukopis spoločne s mimoriadnou kvalitou pomohli KHMC sa dostať medzi najlepších európskych nadstastavbárov.  

Katalóg autobusov KHMC tu: KHMC katalog

.

Mercedes – Benz Sprinter KHMC turistický,  viac informácií tu


Mercedes – Benz Sprinter KHMC medzimestský a mestský, viac informácií tu


 

 

Mercedes – Benz Sprinter KHMC školský, viac informácií tu


 

 

 

WWW.KHMC.CZ