BUS SHOW 2018 aj o ekologických novinkách

Návštevníci prvého ročníka BUS SHOW 2018 si mohli nielen obzrieť rôzne modely autobusov, no najmä spoznať nové technológie a ekologické riešenia pre hromadnú dopravu v meste.

Okrem konvenčných autobusov spoločnosti v prvom rade predstavili vozidlá s alternatívnym pohonom, elektrobusy, minibusy či širokú škálu prílušenstva. Dôležitou súčasťou boli taktiež informačné systémy pre jednoduchšiu prácu s dátami a hlavne vyšší komfort cestujúcich. Spoločnosť TransData v Nitre verejnosti ukázal nový odbavovací systém TransFleet i cestovnú aplikáciu Ubian.

“Som veľmi rád, že vývoj napreduje aj vo verejnej doprave, obzvlášť tej autobusovej, o čom svedčia predstavené technologické a ekologické novinky,” povedal Peter Sádovský, prezident ZAD.

Medzi vystavovateľmi boli aj značky Scania, SOR, Iveco či Rošero, ktorí prišli do Nitry prezentovať portfóliá svojich najmodernejších autobusov. Návštevníci si tak mohli prezrieť elektrobusy i autobusy na zemný plyn alebo luxusné diaľkové autokary.

Cieľom BUS SHOW bolo najmä prezentovať možnosti čistej, ekologickej, bezpečnej a vysoko komfortnej dopravy. Prvý ročník veľtrhu ponúkol nielen vystavované exponáty na ploche 4 600 metrov štvorcových, no taktiež celodennú odbornú debatu na tému Elektrické autobusy pre mesto. “ Vzhľadom na veľký záujem vystavovateľov aj návštevníkov prvého ročníka sa organizátori rozhodli, že sa veľtrh budúci rok presunie na výstavisko Agrokomplex, na plochu väčšiu než 10 000 m².

TI:ZAD

.

WWW.ZAD.SK

.

.

.

.

.

.

Agrokomplex NÁRODNÉ VÝSTAVISKO  Nitra 19.2. – 21. 2.  2019