BUS SHOW: ako to urobiť, aby ľudia radi cestovali hromadne…

Odpovede na otázky, ako to urobiť, aby ľudia radi cestovali hromadne…

Úplne prvý slovenský dopravný veľtrh BUS SHOW zdravá doprava je zároveň aj prvým veľtrhom doslova ušitým na mieru najnovším trendom vo verejnej doprave, rozvoji projektov udržateľnej mobility a projektov Smart City. Nevynecháva ani tému rozvoja, bezpečnosti a cestovného komfortu v diaľkovej doprave. Skrátka nič zložité, iba praktické sústredenie mnohých tém, ktoré denne zaznievajú v médiách a na najrôznejších fórach, do jedného pomerne malého veľtrhu. Všetko moje snaženie smeruje k jedinému cieľu, v Nitre predstaviť dopravné prostriedky a technológie vo verejnej doprave, ktoré ľudí konečne presvedčí o tom, že budú menej cestovať vlastnými autami a začnú jazdiť viac verejnou dopravou. Všetci vidíme, že je dôležité odľahčiť mestským centrám, ale aj preťaženým diaľniciam, a začať rýchlo budovať prívetivejšie prostredie pre život. 

Logicky zostavené odbory na veľtrhu

Na BUS SHOW stretnete najmodernejšie súčasné dopravné prostriedky, elektrobusy, hybridy, ale aj diaľkové autobusy a školské autobusy. Doba praje rozvoju nových technológií, elektronickým riadiacim, odbavovacím a informačným systémom, tie sú logickou a neodlúčiteľnou súčasťou modernej dopravy a nemôžu na veľtrhu chýbať. Aby dopravné prostriedky dobre fungovali, je dôležitý aj perfektný servis a distribúcia náhradných dielov. Preto sa na veľtrhu objavia aj tieto odbory.    

Odborné publikum

Veľtrh sa nezaobíde bez širokého sortimentu kvalitných exponátov a noviniek, ale tiež sa nezaobíde bez kvalitného publika. Pozývam preto na veľtrh všetkých slovenských dopravcov, dopravné zväzy, organizátorov dopravy, ľudí z verejnej správy, starostov miest, politikov aj médiá, ale aj zástupcov cestovných kancelárií. Skrátka, pozval som všetkých, kto sa nejakým spôsobom na verejnej doprave podieľa alebo je schopný ju ovplyvňovať.

Konferencia ELEKTRICKÉ AUTOBUSY PRE MESTO v kontexte Smart City

Konferencia ELEKTRICKÉ AUTOBUSY PRE MESTO je český fenomén, ktorý sa teraz snažím preniesť i na Slovensko. Je to projekt, ktorý v Česku úspešne funguje už sedem rokov a tak ako rýchlo rastie vo svete význam elektromobility, tak vznikajú ďalšie témy pre nekončiaci sa seriál ELEKTRICKÉ AUTOBUSY PRE MESTO a každý jeho diel je zaujímavejší a pôsobivejší. Autorom tohto projektu je Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services, mimochodom tiež autor prvej publikácie SMART CITY V PRAXI, ktorú vám odporúčam si prečítať. Konferencia sa uskutoční na veľtrhu BUS SHOW 5. 6. 2018.

Oficiálni partneri veľtrhu BUS SHOW

Generálnym partnerom veľtrhu sa stal Dopravný podnik mesta Košice, ktorý je v súčasnosti najväčším prevádzkovateľom elektrických autobusov na Slovensku a postupne tak smeruje k celkom bezemisnej mestskej doprave. Druhým nemenej dôležitým partnerom veľtrhu sa stalo samotné mesto Nitra. Nie je to náhoda, Nitra je teraz úplne prvým slovenským mestom, ktoré sa vydalo na náročnú cestu budovania rozsiahleho projektu SMART CITY. Preto je jasné, prečo som sa snažil zasadiť inovatívny veľtrh BUS SHOW práve do Nitry, ktorá sa do určitej miery stáva už dnes hmatateľným exponátom pre BUS SHOW. Všetci návštevníci veľtrhu budú mať možnosť sa s prvými výsledkami pôsobenia SMART CITY v Nitre zoznámiť. Nie je už tajomstvom, že práve v budúcom roku začne Nitra budovať svoju flotilu mestských elektrických autobusov.

Bus Press hlavný mediálny partner BUS SHOW

BusPress vznikol účelovo pred ôsmimi rokmi, aby pomohol naštartovať český dopravný veľtrh CZECHBUS, ktorý zanedlho bude mať za sebou už siedmy ročník. Teraz úplne rovnakým spôsobom Bus Press naštartoval veľtrh BUS SHOW. Rozdiel medzi oboma veľtrhmi je ten, že projekt BUS SHOW staviam s odstupom siedmich rokov, keď doba v technológiách významne pokročila, preto sa viac koncentrujem na nové trendy, ale určite stále vychádzam zo základných myšlienok, ktorými som CZECHBUS pred ôsmimi rokmi priviedol ako nápad na svet. BUS SHOW je veľtrh pochopiteľne ešte dravší, progresívnejší a viac koncentrovaný na problémy súčasnej spoločnosti. Termín konania BUS SHOW je na jar preto, aby si oba veľtrhy vzájomne neprekážali a oba sa mohli ďalej spokojne rozvíjať. Slovensko je malý, ale veľmi zaujímavý trh s obrovským potenciálom a stále ešte otvoreným priestorom pre dodávateľov celého spektra dopravných technológií. Svedčí o tom aj záujem o jarnú BUS SHOW v Nitre. Sledujte preto dianie okolo BUS SHOW na portáloch: WWW.BUSPRESS.EU a WWW.BUSSHOW.EU

Ako sa na veľtrh BUS SHOW prihlásiť

Snažím sa oslobodiť čo najviac od „papierových“ variantov prihlášok a formulárov. Najlepšie je si prihlášku, ktorá je na konci katalógu služieb tu na webe BUS SHOW, stiahnuť, vyplniť a rovno odoslať. Tiež máte možnosť si ju stiahnuť pomocou QR kódu do smartfónu, ktorý má každý z vás vo vrecku.

Prečo je potrebné prihlásiť sa na veľtrh BUS SHOW čo najskôr? Dôvodov je hneď niekoľko, teraz platí zľava 12 % z ceny prenajatej plochy, a navyše, čím skôr pošlete prihlášku, tým dlhšie môžete zadarmo uverejňovať reklamu a PR na portáli BUS SHOW a lákať do svojej expozície potenciálnych zákazníkov. Nemenej pádnym dôvodom je fakt, že celková výstavná plocha má 4 600 m² a už teraz je viac než jedna tretina vypredaná, nemôžem preto zaručiť, ako dlho budú voľné plochy ešte k dispozícii.  

 

Zdeněk Nesveda

autor veľtržných projektov BUS SHOW a CZECHBUS

.

.

 

.