BUS SHOW zdravá doprava 2018: ARRIVA na Slovensku

Spoločnosť ARRIVA pôsobí na Slovensku od roku 2008 a je najsilnejším súkromným hráčom v autobusovej doprave v Slovenskej republike. Aktuálne pôsobí v Nitrianskom, Košickom, Žilinskom a Trnavskom kraji, kde zabezpečuje mestskú, prímestskú, diaľkovú, zahraničnú a komerčnú autobusovú dopravu. Od roku 2016 spoločnosť prevádzkuje prvé priame vlakové spojenie Nitry s Prahou a od roku 2017 aj službu zdieľaných bicyklov tzv. bikesharing. ARRIVA má na Slovensku takmer 2 400 zamestnancov a prevádzkuje 1 350 autobusov. Tvorí ju päť dopravných spoločností a servisná spoločnosť. ARRIVA je európskym poskytovateľom transportných služieb a členom skupiny Deutsche Bahn. Na európskom trhu pôsobí v 14 krajinách, kde prevádzkuje autobusovú, železničnú a lodnú dopravu.

 

 

ARRIVA bikesharing

Na 1. autobusovom veľtrhu na Slovensku BUS SHOW zdravá doprava 2018 odprezentuje ARRIVA svoj úspešný projekt bikesharingu, ktorý spustila v spolupráci s mestom Nitra v júli minulého roku.

Zdieľané bicykle arriva bike predstavujú doplnok verejnej dopravy v meste, zjednodušujú obyvateľom a návštevníkom mesta dostupnosť a pohyb po centre mesta a jeho oddychových zónach (napr. mestskom parku) a zlepšujú dopravnú situáciu v meste.

Zdieľané bicykle arriva bike sú v Nitre veľmi populárne. Svedčí o tom takmer 10 500 prenájmov bicyklov a bezmála  6 000 užívateľov využívajúcich službu od spustenia pilotního projektu bikesharingu v júli minulého roku. Od začiatku druhej sezóny v marci 2018 sa do systému zaregistrovalo takmer 1 000 nových užívateľov a priemerne denne bola služba využívaná 66 krát.

Obyvateľom a návštevníkom Nitry je k dispozícii 70 bicyklov na siedmich strategicky umiestnených stanovištiach na najfrekventovanejších bodoch. Používanie arriva bike je veľmi jednoduché. Stačí sa zaregistrovať na stránke arriva.bike alebo prostredníctvom aplikácie arriva bike, ktorá je pre smartfóny dostupná na Google Play a v App Store. Využitie bicykla sa hradí platobnou kartou.

 

TS: ARRIVA

foto: BusPress

 

 

Novinkou v tejto sezóne je možnosť využívať na prenájom bicyklov čipové karty spoločnosti ARRIVA NITRA, ktoré slúžia na identifikáciu užívateľov. Výhodou využívania čipových kariet je, že na odblokovanie bicykla stačí iba priložiť čipovú kartu na cyklopočítač a zadať PIN, ktorý užívateľ dostal pri registrácii do systému arriva bike. S jedinou kartou si užívateľ môže prenajať zdieľaný bicykel a zároveň cestovať verejnou dopravou v Nitre. Cestujúci si môže bicykel požičať na jednom stanovišti a vrátiť na inom, a to – v závislosti od počasia – až do konca novembra.

.

.

.

.

.

.

.

 

.

 

WWW.ARRIVA.SK