Scania prichádza do Nitry na prvý autobusový veľtrh na Slovensku

Prvý slovenský autobusový veľtrh, ktorý sa bude konať v Nitre od 5. do 7. júna, nesie podtitulok: zdravá doprava a preto na ňom nemôžu chýbať vozidlá značky Scania, ktoré sú známe nízkou spotrebou, šetrnosťou k životnému prostrediu a hlavne širokou ponukou pohonov na biopalivá. Vozidlá švédskeho výrobcu sú tiež známe svojou inovatívnou technikou a servisom dostupným 7 dní v týždni.

 

Scania v Nitre predstaví tri svoje modely. Budú nimi Citywide Suburban, Citywide LF a Irizar i6s.

 

Scania Citywide Suburban K320 CNG je čiastočne nízkopodlažný autobus (LE), ktorý sa najlepšie hodí na prímestské linky. Môže byť postavený v dĺžkach od 11 do 15 m vždy po 10 cm. Vystavený model má trojnápravový, vzduchom odpružený podvozok so zadnou vlečnou, aktívne riadenou nápravou. O pohon autobusu sa stará deväťlitrový radový päťvalec na CNG s výkonom 320 koní s krútiacim momentom 1600 Nm. Vozidlo je mimo iného vybavené individuálnym osvetlením, výduchmi klimatizácie pre každé sedadlo a cestujúcim zvyšujú komfort tiež dvojité sklá v oknách, 230V zásuvky a USB nabíjačky. Samozrejmosťou sú bezpečnostné pásy, otočné sedadlo vodiča, bezpečnostná kabína, integrovaná rampa a miesto pre invalidný vozík.

.

Scania Citywide Suburban K320 CNG (foto: Scania)

Scania Citywide Suburban K320 CNG (foto: Scania)

.

Scania Citywide LF N280 CNG je mestský autobus, ktorý vďaka svojej plnej nízkopodlažnosti a trom dvojkrídlovým dverám, zvláda rýchlu výmenu veľkého počtu cestujúcich. Konkrétny model je 12- metrový autobus v konfigurácii podvozku 4×2. Vozidlo je poháňané deväťlitrovým radovým päťvalcovým motorom s výkonom
280 koní a krútiacim momentom 1350 Nm. Rovnako ako K320 je i tento model prispôsobený na spaľovanie CNG. Medzi zaujímavosti prevedenia N280 patrí kneeling, automatická zastávková brzda, systém rozjazdu do kopca či automaticky ovládané strešné okná.

.

Scania Citywide LF N280 CNG na veltrhu BUS SHOW

Scania Citywide LF N280 CNG na veltrhu BUS SHOW

.

Scania Irizar i6s je nový model od španielskeho výrobcu autobusových nadstavieb Irizar, ktorý je poháňaný podvozkovou skupinou Scania. Táto kombinácia je po dlhé roky u zákazníkov veľmi obľúbená. Luxusný autokar, ktorý meria 12 metrov, pojme až 49 cestujúcich (+ sprievodca a vodič). Podlaha priestoru pre cestujúcich má drevený dekor a o vysoký komfort cestovania sa starajú pohodlné sedadlá, ktoré sú naviac výsuvné do uličky. Vozidlo je poháňané 13 litrovým radovým 6 valcovým motorom Scania s výkonom 410 koní bez EGR. Dlhý dojazd zaisťuje nádrž na 600 litrov nafty.

.

Scania Irizar i6s (foto: Scania)

Scania Irizar i6s (foto: Scania)

.

 

WWW.SCANIA.COM

.

 

 

.

 Scania je popredným svetovým poskytovateľom riešení v oblasti dopravy. Spoločne s našimi partnermi a zákazníkmi sa uberáme smerom k udržateľnému systému prepravy. V roku 2016 sme našim zákazníkom dodali 73 100 nákladných automobilov, 8 300 autobusov a tiež 7 800 priemyslových a lodných motorov. Čisté tržby dosiahli takmer 104 miliárd SEK, z ktorých bolo približne 20 percent spojených s poskytovaním služieb. Spoločnosť Scania bola založená v roku 1891. Aktuálne pôsobí vo viac ako 100 krajinách a zamestnáva približne 46 000 zamestnancov. Výskum a vývoj prebieha vo Švédsku a na pobočkách v Brazílii a Indii. Výrobné závody sa nachádzajú v Európe, Latinskej Amerike a v Ázii s montážnymi závodmi v Afrike, Ázii a Eurázii. Scania je súčasťou Volkswagen Truck & Bus GmBH. Pre viac informácií navštívte: www.scania.com.