Unikátne lakovanie technológiou STANDOX autobusov KHMC

Lakovanie autobusov v novej modernej lakovni použitím materiálov a technológií Standox je základom úspechu pri výrobe malých autobusov v spoločnosti KHMC. V KHMC dbajú s obrovskou dávkou starostlivosti na mimoriadnu kvalitu finálneho laku, ale hlavne na dôsledné dodržiavanie správnosti postupu pri celom procese prípravy povrchu karosérie pred lakovaním.

Nemenej dôležité je aj správne používanie jednotných podkladových materiálov a tmelov. V KHMC používajú komplexný jednotný rad všetkých materiálov svetového výrobcu Standox. V praxi to znamená, že pod vrchnou vrstvou laku sú všetky použité ďalšie materiály iba od jediného výrobcu, ktoré sú im predpísané a odporúčané, čím je stopercentne zaručená vysoká stála kvalita laku po celý čas životnosti vozidla. V KHMC postupujú na základe spracovaného elaborátu od spoločnosti Standox, kde jasne špecifikuje správne postupy a ako sa materiály majú aplikovať. Už pri výrobe v karosárni sa dbá na maximálnu starostlivosť, aby pri príprave povrchov pred lakovaním nebolo treba nanášať ťažké vrstvy tmelov, ktoré by v budúcnosti mali tendenciu praskať.

Standox vyvinul rad vodou riediteľných lakovacích systémov pre lakovanie vozidiel. Po zavedení Standohydu dostali lakovači k dispozícii kompletný lakovací systém, ktorý vyžaduje iba jeden a pol nástreku. Vyniká vysokou krycou schopnosťou a je zvlášť výdatný a hospodárny. Už od zavedenia spĺňa limity VOC a je šetrný k životnému prostrediu. Nová lakovňa, špičkové materiály a prísne dodržiavanie postupov dáva autobusom vyrobeným v KHMC novú dimenziu kvality. Dôležité je, že každý zo zákazníkov má možnosť si všetko na vlastné oči overiť.

 

KHMC na veľtrhu BUS SHOW 2018, expozícia VP 7

 

WWW.KHMC.CZ

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

.

WWW.KHMC.CZ

.