BUS SHOW NITRA 2018: VDL Bus & Coach na slovenskom dopravnom veľtrhu

VDL Bus & Coach, renomovaný holandský výrobca autobusov, ktorý disponuje najširším európskym produktovým radom turistických a medzimestských autobusov Futura, sa predstaví na slovenskom dopravnom veľtrhu BUS SHOW zdravá doprava v Nitre od 5. 6. do 7. 6. 2018.

Najširšia európska ponuka modelov autobusov

VDL v súčasnosti ponúka najširší európsky produktový rad modelov autobusov. V turistickom a medzimestskom sektore ide o 11 modelov New Futura v dĺžkach od 10 m do 15 m. Množstvo modelov vzniklo vďaka unikátnemu modulárnemu systému stavby karosérií s unifikovaným radom mnohých spoločných dielov pri jednotlivých modeloch. VDL prakticky ponúka typy od najmenšieho autobusu s dĺžkou 10 metrov až po 14 metrov dlhý poschodový autokar. Za zmienku stojí celý rad tzv. multifunkčných autobusov FMD2 so širokým spektrom využitia. Je to absolútne ideálny stav, keď si môže dopravca nakonfigurovať zloženie flotily z najrôznejších modelov jednej značky. Dnes nechýba v komplexnej ponuke VDL žiadny model turistického, medzimestského, ale ani mestského autobusu vrátane midibusov a elektrobusov.

 

VDL Futura FDD2, Dačice 2018 (foto: Zdeněk Nesveda)

VDL Futura FDD2, Dačice 2018 (foto: Zdeněk Nesveda)

 

Tri kategórie autobusov VDL Futura

Snahu maximálne vyhovieť všetkým potrebám dopravcov vyjadruje ponuka kolekcie troch autobusov: Futura FMD2, Futura FHD2 a Futura FDD2. Spočítané a podčiarknuté, ide celkovo o 11 rozmerových variantov Futura vrátane luxusného poschodového autokaru v dĺžkach 13 a 14 metrov, ako je zrejmé z uverejnených nákresov.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

Kvalita, efektivita, tradícia

Autobusy VDL sú synonymom efektivity a kvality. Všetky autobusy VDL sa vyznačujú odjakživa veľmi nízkou hmotnosťou, ktorá sa priaznivo prejavuje na ich ekonomickej prevádzke. Centrum európskeho výrobcu luxusných diaľkových a linkových autobusov nájdeme v meste Valkenswaard, 12 km južne od Eidhovenu. História výroby siaha až do roku 1878. VDL je jednou zo spoločností, ktorá má celú produkciu výroby sústredenú iba v západnej krajine Európskej únie.

 Záujem slovenských dopravcov o autobusy VDL

Slovensko je pomerne malý „rybník“ s obmedzeným počtom dopravných spoločností zodpovedajúci veľkosti krajiny. Už dnes je však jasné, že vďaka registráciám autobusových odborníkov z databáz navštívi expozíciu spoločnosti VDL Bus & Coach veľké množstvo konkrétnych návštevníkov. Okrem elektronickej registrácie má VDL k dispozícii ešte neobmedzený počet VIP vstupeniek pre svojich zákazníkov, partnerov a hostí. Prejavený záujem o nové autobusy je spôsobený aj celkovo priaznivým ekonomickým vývojom v krajine a rozvojom turistiky. Spoločnosť VDL Bus & Coach neponechala nič na náhodu a vďaka koordinovaným krokom v spolupráci s organizátormi a mediálnymi partnermi si zaistila publikum pre svoju prezentáciu na BUS SHOW už teraz.

 

BUS PRESS mediálny partner veľtrhu BUS SHOW a VDL Bus & Coach

BusPress je hlavným mediálnym partnerom veľtrhu BUS SHOW, zároveň je však aj mediálnym podporovateľom pre vystavovateľov. Medzi ne patrí aj spoločnosť VDL Bus & Coach, s ktorou spolupracujeme už viac než trinásť rokov. Na portáli BusPress má VDL vytvorenú svoju rubriku s archívom všetkých uverejnených článkov prístupných najširšej verejnosti. V rámci veľtrhu BUS SHOW, ešte pred jeho uskutočnením, pripravíme živé aktuálne testy a recenzie autobusov, a to nielen pri značke VDL, ale u všetkých vystavovateľov. Sledujte aktuality a novinky na portáli BusPress a BUS SHOW.  

 

Zdeněk Nesveda – BusPress

.

WWW.BUSPRESS.EU

.

WWW.VDLBUSCOACH.COM

 

.