Mesto Nitra podporuje autobusový dopravný veľtrh BUS SHOW

Prvý autobusový dopravný veľtrh bude v Nitre v dňoch 5. až 7. Júna – Spoločne s ďalšími partnermi mesto zorganizuje 5.- 7. júna prvý ročník veľtrhu Bus Show. Verejnosti budú prezentované technológie z elektronického riadenia verejnej dopravy a súčasné trendy informačných systémov. Na veľtrhu budú vývojári inteligentných riešení, v pláne je aj prezentácia efektívnych riešení vo verejnej doprave. Uskutoční sa tiež konferencia Elektrické autobusy pre mesto – v kontexte Smart City.

 

O podujatí informovali, zľava, Jakub Slavík, Zdeněk Nesveda a primátor Nitry Jozef Dvonč.

O podujatí informovali, zľava, Jakub Slavík, Zdeněk Nesveda a primátor Nitry Jozef Dvonč.

 

Primátor Nitry Jozef Dvonč k téme elektrických autobusov uviedol, že mesto plánuje aplikovanie inteligentnej a modernej verejnej dopravy do praxe. „Som presvedčený o tom, že o desať rokov budú mať v mestskej autobusovej doprave převahu elektrobusy,“ dodal primátor.

„Nitra je ideálnym mestom. O Smart aktivitách sa tu iba nehovorí, ale zrealizované boli viaceré technologické vylepšenia. Návštevníci podujatia sa v servisnom centre pre autobusy Turancar na Bratislavskej triede v Nitre môžu tešiť na zaujímavú prehliadku. Výstavná plocha servisného centra má 4 600 m² a už teraz je takmer zaplnená,“ dodal Zdeněk Nesveda, ktorý je organizátorom veľtrhu.

Je zrejmé, že verejná doprava má nezastupiteľnú úlohu. Nové a moderné trendy technológie významne napredujú. Aj preto je lákavé, že Bus Show v Nitre ukáže návštevníkom podujatia najmodernejšie autobusy a najnovšie technológie. Kompletné informácie o podujatí sú na www.busshow.cz

TS: Mesto Nitra