Novinky na veľtrhu BUS SHOW predstaví Mikroelektronika

Spoločnosť Mikroelektronika predstaví na veľtrhu BUS SHOW okrem iného dva typy zariadení. Rad validátorov Vega, ktorý novo okrem štandardných spôsobov odbavenia ponúka aj odbavenie pomocou 2D kódu. A predovšetkým priebežne inovované zariadenie na odbavenie u vodiča Synergy OCC. Validátory Vega s 2D kódom 2D kód, ktorému väčšina ľudí nepresne hovorí QR kód, si našiel cestu do všetkých oblastí života a zdá sa, že ho čaká bohatá budúcnosť aj v oblasti verejnej dopravy. Dokáže totiž skombinovať výhody papierového cestovného lístka a čipovej karty. Papierový cestovný lístok je vhodný pre príležitostných cestujúcich, dá sa ľahko vytlačiť a je lacný. Neposkytuje ale odbavovaciemu systému žiadne informácie, pretože označovací stroj cestovných lístkov nevie, aký cestovný lístok označil a nič z neho nevyčíta. Oproti tomu cestovný lístok alebo displej mobilného zariadenia s QR kódom môže niesť celý rad informácií, ktoré sa prenesú do validátora. Ten môže skontrolovať platnosť cestovného lístka podľa času, linky, zóny atď. Poskytne prevádzkovateľovi informácie o tom, aký cestovný lístok bol odbavený. V závislosti od tarifného systému a aplikácie je možné potom taký cestovný lístok riešiť celým radom situácií, ktoré sa dosiaľ museli riešiť pomocou čipovej karty.

Okrem čítačky 2D kódov validátor ponúka v rôznych verziách celý rad štandardných vlastností, napríklad označovanie papierových cestovných lístkov, tlač jazdných dokladov, čítanie rôznych štandardov čipových a bankových kariet (EMV), NFC, rôzne typy displejov, prehrávanie audio súborov, bezdrôtový prenos dát, vysokú odolnosť proti vandalizmu a ďalšie.

.

http://www.mikroelektronika.com/validatory 

.

.

 

Odbavovacie zariadenie – Synergy OCC

http://www.mikroelektronika.com/odbavovaci-zarizeni-synergy-occ

Odbavovacie zariadenie Synergy OCC je viacúčelové zariadenie, ktoré kombinuje funkcie odbavovacieho zariadenia obsluhovaného vodičom, palubného počítača, základnej jednotky odbavovacieho a informačného systému a terminálu cestujúceho. OCC v sebe spája viac ako 20 rokov skúseností, nové trendy vo verejnej doprave s využitím najmodernejších technológií.

 

 • Zariadenie disponuje výkonným procesorom s veľmi krátkym časom nábehu systému.
 • Odolný, ergonomicky tvarovaný plastový kryt je možné dodať v rôznych farebných variantoch.
 • Veľký vysokoodolný displej s vysokým rozlíšením a vynikajúcou čitateľnosťou za rôznych svetelných podmienok s automatickou reguláciou jasu.
 • Terminál cestujúceho umiestnený na otočnom kĺbe je možné natočiť do optimálneho uhla voči cestujúcim, či je možná jeho inštalácia na držadlo vo vozidle. Zariadenie je tak stranovo nezávislé a je možné ho využiť aj v atypických pozíciách alebo vo vozidlách s riadením vpravo.
 • Ovládanie zariadenia OCC je zaistené pomocou dotykového displeja v kombinácii s odolnými mechanickými tlačidlami.
 • Tepelná tlačiareň s orezávačom tlačí cestovné lístky rýchlosťou až 170 mm/s.
 • Platby za cestovné je možné vykonávať buď v hotovosti, bezhotovostne bezkontaktnou čipovou kartou alebo bezkontaktnou platobnou kartou (EMV).
 • Terminál cestujúceho je možné doplniť čítačkou 2D kódov (QR, Aztec a ďalšie).
 • Zariadenie je možné vybaviť zabezpečenou odnímateľnou pokladnicou na rýchle a prehľadné ukladanie mincí a bankoviek.
 • Integrovaný akustický informačný systém s nezávislými kanálmi pre vnútro aj vonkajšok vozidla a spoluodpočúvanie vodiča. Vrátane vstupov na mikrofón a slúchadlá. Zariadenie je schopné sledovať polohu
 • pomocou systému GPS a Glonass. 

.

.

WWW.MIKROELEKTRONIKA. CZ

.

 

 

Mikroelektronika je vedúcou českou spoločnosťou v oblasti automatizovaných odbavovacích systémov pre verejnú dopravu. Od svojho založenia v roku 1991 si vydobyla pevné postavenie na domácom aj zahraničnom trhu. Systémy so značkou Mikroelektroniky nájdete vo viac ako 110 mestách, vrátane 23 hlavných. V približne 40 krajinách, predovšetkým v Európe a Južnej Amerike.