Midibusy Mercedes – Benz z KHMC uvidia návštevníci veľtrhu BUS SHOW

Českú spoločnosť KHMC, výrobcu malých autobusov z Opavy, nie je potrebné predstavovať, dnes je jednou z najznámejších v Čechách aj na Slovensku, kde jazdia stovky ich autobusov. Úspech firmy sa dá vyjadriť krátko iba jedným slovom, „kvalita“. KHMC je tiež jedna z firiem, výrobcov autobusov, ktorá sa predstaví na veľtrhu BUS SHOW v slovenskej Nitre v dňoch 5. 6. – 7. 6. 2018.

 

Mercedes - Benz Sprinter KHMC (foto: Zdeněk Nesveda)

Mercedes – Benz Sprinter KHMC (foto: Zdeněk Nesveda)

 

Súkromná spoločnosť KHMC s.r.o. je zavedenou dynamicky sa rozvíjajúcou spoločnosťou orientovanou na výrobu malých autobusov prestavbou z dodávkových vozidiel. KHMC pôsobí na českom a európskom trhu viac než 20 rokov. Firma pracuje na princípe tradičného rodinného podniku, špecializovanej manufaktúry, ktorej ročná produkcia je viac než päťdesiat autobusov. V prevažnej časti výroby je najviac využívaným základ dodávkového automobilu Mercedes – Benz Sprinter. KHMC je tretím najväčším výrobcom autobusov v Českej republike. Z celkovej ročnej produkcie smeruje takmer 50 % vozidiel do krajín v západnej Európe, najväčším odberateľom je Rakúsko a Nemecko.

Od prvopočiatku je vyhľadávaná dopravnými spoločnosťami, cestovnými kanceláriami, ktoré malé autobusy využívajú na turistické výlety po Českej republike aj do zahraničia. Veľká časť klientely je z oblasti stredných Čiech a hlavného mesta Prahy, kde sa malé autobusy využívajú na incomingovú turistiku. V ponuke KHMC sú tiež autobusy (midibusy) určené na pravidelnú linkovú a mestskú dopravu.

Autobusy sa vyrábajú podľa individuálnych požiadaviek zákazníkov. Pri výrobe sa kladú vysoké nároky na dodržiavanie technologických postupov, kvalitu vyhotovenia jednotlivých operácií, funkčnosť výrobkov, bezpečnosť a v neposlednom rade aj na osobitý atraktívny dizajn.

Osobným prístupom k zákazníkom sa darí bezo zvyšku vytvárať autobusy presne podľa ich nárokov a predstáv. Počas svojho pôsobenia si spoločnosť KHMC vybudovala povesť spoľahlivej firmy s významným postavením na trhoch v Českej republike, Rakúsku a Nemecku. Výrobný program sa dotýka výhradne výroby autobusov s maximálnou kapacitou do 30 osôb, úprav vozidiel, záručným a pozáručným servisom, opravami havarovaných autobusov a lakovaním úžitkových vozidiel. KHMC je plne sústredená na jediný odbor, nezaoberá sa inou činnosťou, než ktorá plne súvisí s výrobou malých autobusov, tým smerom tiež koncentruje všetko svoje úsilie a snaženie.

Stabilita na trhu pomáha vytvárať pracovné miesta pre zamestnancov s vysokou odbornosťou v jednotlivých profesiách. V KHMC pracuje stály káder zamestnancov s vysokou osobnou zodpovednosťou pri naplňovaní výrobného programu.

BUS SHOW

.

WWW.KHMC.CZ

.

 

O veľtrhu BUS SHOW

Veľtrh BUS SHOW je vôbec prvým inovatívnym autobusovým veľtrhom na Slovensku, uskutoční sa v dňoch 5. 6. – 7. 6. 2018 v Nitre v areáli TURANCAR na Bratislavskej ulici č. 29. Na výstavnej ploche 4 600 m² sa predstavia najnovšie dopravné prostriedky pre verejnú hromadnú dopravu vrátane elektrobusov a autobusov s alternatívnymi pohonmi z produkcie európskych výrobcov. Na BUS SHOW nebudú chýbať ani najmodernejšie a najkomfortnejšie autobusy pre turistickú a diaľkovú dopravu. Súčasťou veľtrhu budú expozície s elektronickými informačnými a odbavovacími systémami, servisnou technikou a ďalším príslušenstvom.

V rámci veľtrhu sa prvý deň uskutoční konferencia Elektrické autobusy pre mesto v kontexte Smart Cities. Budúcnosti verejnej dopravy patria nové inovatívne dopravné prostriedky s čistým tichým pohonom a novým inteligentným technológiám a práve o tom sa bude hovoriť na konferencii, ktorá sa uskutoční na BUS SHOW.  

 Generálnym partnerom veľtrhu je Dopravný podnik mesta Košice a podporuje ho mesto Nitra. BUS SHOW je úplne prvým stretnutím dopravcov, dopravných spoločností, zástupcov obcí s výrobcami a